За вредите от тютюневия дим
В момента, всеки пушач знае колко вреден е навика за собственото му здраве. Но не всеки е наясно, че пушенето на дори една цигара на ден в апартамента вреди на здравето и на всички около него. Това е така, защото цигарения дим съдържа вредни вещества, като например:
никотин, който е много токсичен алкалоид, и се освобождава в тялото, огромно количество катехоламини, които предизвикват първо възбуждане на нервните окончания на мозъка, и след това инхибирането на нервните импулси.
Начини за справяне с неприятната миризма
Използването на традиционни методи може да премахне миризмата на тютюн от апартамента:
Отказване на тютюнопушенето е най-доказан и ефективен начин да се избавим от неприятната миризма. С този метод може точно да се постигне перфектен резултат.
Естественият аромат на портокалова кора нарязана в купа:-това е най-добрият естествен аромат, поглъщащ дима и миризмата. За да премахнете миризмата на тютюн може да използвате и кафе на зърна.
Ароматни масла също. Етеричното масло с аромата на любими растения или плодове и морска сол са чудесен начин за притъпяване на миризмата от тютюнев дим.
Ефективна е и миризмата на любим парфюм.
Разтвор от ябълков оцет смесен с половин чаша водка или спирт е - чудесно решение за премахване на тютюневата миризма "вкус" върху маса, рафт, шкаф или всякакъв друг вид мебел и повърхности. След забърсване трябва да се проветри помещението.
С шампоан(чрез избърсване) може да премахнете миризмата от килима когато килима е напоен с мириса на цигари.
За премахване миризмата на цигари от стаята ще помогне и разтвор: амоняк (50гр.), сода за хляб (1/4 чаша) и вода (3 литра). Тази смес е за да избършете пода и всички повърхности,подсушаване и проветряване след третирането.
Само измиване или избърсване със сода бикарбонат може да допринесе за премахване на миризмата на цигарения дим от повърхността на пода. Ламиниран, паркет, мокет или килим трябва да се поръсят с малко сода за хляб и да не се пипа през деня,ако не се ползва помещението. След това останките трябва да се съберат. Тази процедура обаче не помага еднократно: Може да се наложи да се повтори няколко дена по преценка.
Гъбите(натрошени) независимо от вида си, перфектно усвояват цигарения дим. Малко количество брашно,царевично или пшенично трябва да се изсипе в купа и се остави в стаята, където един пушач предпочита да пуши.Брашното поглъща миризмите и по честата подмяна има поразяващ ефект(в такава стая почти няма миризма).
Белината и хлор съдържащите препарати са ефективни при борбата с тютюневата миризма. Меки играчки, декоративни възглавници трябва да се избърсват със специално подготвен за целта разтвор от топла вода и сода за хляб . Този метод също така ефективно елиминира и други неприятни миризми.
Чрез разтвор от топла вода и настърган сапун на фино ренде, и няколко супени лъжици сода за хляб, можете да се отървете от неприятни миризми, например чрез почистване(избърсване) повърхността на всички плюшени играчки, възглавници и дрехи). При прилагането на този метод трябва да се внимава, тъй като не всеки плат може да издържи на содата.
Остарели методи:
Известно е, че за да се отървете от миризмата на тютюнев дим в апартамента, може с няколко мокри кърпи, напоени със студена вода поставени на различни места в апартамента или помещението. Такъв процес не само премахва миризмата, но също така обновява и овлажнява въздуха. След като изсъхнат кърпите, трябва да се изперат и при необходимост да се повтори процедурата.
Запалена парафинена или ароматна свещ в помещение с пушач,притъпява миризмата на цигарен дим.Налага се обаче в този случай да се проветрява по често,защото огъня изгаря кислорода и перизвиква умора,сънливост.Мозъка изпитва кислороден глад в такива помещения и най показателен признак са честите прозявания.
Запалена парафинена или ароматна свещ в помещение с пушач,притъпява миризмата на цигарен дим.Налага се обаче в този случай да се проветрява по често,защото огъня изгаря кислорода и перизвиква умора,сънливост.Мозъка изпитва кислороден глад в такива помещения и най показателен признак са честите прозявания.
Няма коментари:
Публикуване на коментар